Повернутися до звичайного режиму

Ідеї Василя Сухомлинського /Files/images/200px-Сухомлинський_В - копия.jpg

"Я не можу жити без дітей. Двадцять років я прокидаюсь о другій, третій годині ночі і працюю, працюю, працюю до ранку. З нетерпінням очікую на ранок, коли задзвенить дитяче щебетання. Я ніколи не залишу дітей, тому що без них я просто не можу жити".

В.О. Сухомлинський

План заходів до відзначення 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського

Спогади про вчителя

Я, вчитель із 44-річним стажем. Де бере початок моя тяга до педагогіки? Дуже часто над цим питанням замислююсь і приходжу до висновку: це відбулось у Павлишській школі, де директором був Сухомлинський Василь Олександрович. Стільки приємних спогадів викликають роки навчання у цій школі! В першу чергу, до цього часу, викликає захоплення організацією учнівського самоврядування. У школі існував штаб учнівського самоврядування, який очолювала я. що ранку до початку уроків, в учительській засідав штаб та збирав дання з класів про успішність та виконання домашніх завдань. По п’ятницям, без присутності вчителів, підводили підсумки за тиждень, запрошували учнів, які отримували незадовільні оцінки або не виконували домашні завдання. По понеділкам штаб проводив лінійку, вручав вимпела кращим класам. І це мало великий вплив на успішність у школі.

Також велика увага приділялась роботі учнів із старших класів з молодшими. Ми, 5-ти класники були вожатими у перших класах. Готували їх до в ступу у жовтенята, проводили різні заходи. У 7-му класі ми були вожатими у дітей, яких готували до вступу у піонери. Йшли до ставка під верби, на ватмані був намальований піонерський значок і здійснювали подорож по зупинкам, таким чином вивчали правила Піонерії.

Не забутньою залишилась екскурсія, разом з Василем Олександровичем, в школу-інтернат селища Корми в Білорусії.

Для нас, 8-ми дівчаток, які жили віддалено від школи, Василь Олександрович створив у будиночку на території школи інтернат. Нас безоплатно кормили у шкільній їдальні. І все це завдяки турботі Василя Олександровича Сухомлинського.

Не забував він і про наші дні народження. Мені особисто у 7-му класі на день народження подарував книгу «Антон прилетит завтра».

Взагалі Василь Олександрович був дуже турботливим за своїх вихованців. Ми ніколи не чули підвищеного тону ні до учнів, ні до вчителів. Але він умів створити творчу атмосферу, ідеальний порядок у школі.

Честь і хвала педагогам, що володіють таким даром! Він був і є в своїй творчості прикладом для сучасних і майбутніх педагогів.

Кондратюк Людмила Павлівна, заступник

директора з навчально-виховної роботи

ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 16

Олександрійської міської ради.

Кiлькiсть переглядiв: 646

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.